Αθλητικά

Αγκαλιά με το πρωτάθλημα και αήττητη η ΑΕ Ορχομενού. Β Βοιωτίας, αποτελέσματα, πρόγραμμα, βαθμολογίες

Με νίκη εκτός έδρας 1-3 συνέχισε την ξέφρενη πορεία της η ΑΕ Ορχομενού που επιβλήθηκε του Πήγασου και βρίσκεται πλέον αγκαλιά με τον τίτλο στον 1ο όμιλο της Β κατηγορίας Βοιωτίας που την φέρνει για την νέα αγωνιστική στην Α κατηγορία της Βοιωτίας.
Τα γκολ για την ομάδα του Ορχομενού σημείωσαν, δύο Γαμβρίλης και ένα ο Μυλωνάς.
Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΟ, στο τελευταίο παιχνίδι του ομίλου, αγωνίζεται στο γήπεδό της με τον ΑΟ Άσκρης, ουραγό στη βαθμολογία, και είναι έτοιμος για τη φιέστα ανόδου με την παρουσία των φιλάθλων της πόλης που μετά από πολλά χρόνια θα γιορτάσει ένα τίτλο.

Δεύτερος στη βαθμολογία του ομίλου και με διαφορά ενός βαθμού ο ΑΟ Υψηλάντυης που εξασφαλίζει και αυτός την άνοδο στην Α κατηγορία.

Στον 2ο όμιλο της Β΄ Βοιωτίας ο Κεραυνός Αγίου Θωμά είναι πρώτος στη βαθμολογία με διαφορά 4 βαθμών από τον δεύτερο ΑΟ Πλαταιών.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής είναι τα παρακάτω για τους δύο ομίλους της Α κατηγορίας Βοιωτίας.

1ος Όμιλος  

Αποτελέσματα (Κυριακή 14/4)

Πήγασος Α.Ο.            Ορχομενού Α.Ε.          1 – 3

Νεός ΠΑΟK Κυριακίου     Παύλου Α.Ο.             6 – 1

Κάστρου Α.Ο.            Πανγεωργικός Α.Ε.       2 – 2

Υψηλάντης Α.Ο.          Άσκρης Α.Ο.             6 – 1

Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.     Ελικώνας Δόμβραινας     2 – 0

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 22/4)

Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο. – Υψηλάντης Α.Ο. (21/4)

Πανγεωργικός Α.Ε.        – Πήγασος Α.Ο.

Παύλου Α.Ο.              – Κάστρου Α.Ο.

Ορχομενού Α.Ε.           – Άσκρης Α.Ο.

Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.      – Ρήξη Λιβαδειάς

Βαθμολογία

1  Ορχομενού Α.Ε.           53

2  Υψηλάντης Α.Ο.           52

3  Νεός ΠΑΟK Κυριακίου      44

4  Πανγεωργικός Α.Ε.        30

5  Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο. 28

6  Πήγασος Α.Ο.             24

7  Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.      21

8  Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.      21

9  Κάστρου Α.Ο.             20

10 Παύλου Α.Ο.              10

11 Άσκρης Α.Ο.              2

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα (Κυριακή 15/4)

Πλαταιών Α.Ο.               –   Λεονταρίου Α.Σ. 3 – 1

Δόξα Μουρικίου Α.Ο.         –   Ελλοπιακός Α.Ο. 0 – 2

Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. –   Ελεώνας Α.Ε.Σ.  2 – 1

Θεσπιακός Α.Ο.              –   Κεραυνός Αγ.Θωμά2 – 5

Χωστίων Α.Σ.                –   Πελοπίδας 2004 1 – 3

Επαμεινώνδας Α.Ο.           –   Οινοφύτων ΠΑΣ   3 – 2

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 22/4)

Κεραυνός Αγ.Θωμά Α.Ο.   – Επαμεινώνδας Α.Ο.

Πελοπίδας 2004 ΑΣ       – Θεσπιακός Α.Ο.

Ελλοπιακός Α.Ο.         – Πλαταιών Α.Ο.

Λεονταρίου Α.Σ.         – Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ.

Ελεώνας Α.Ε.Σ.          – Οινοφύτων ΠΑΣ

Δόξα Μουρικίου Α.Ο.     – Χωστίων Α.Σ.

Βαθμολογία  

1  Κεραυνός Αγ.Θωμά Α.Ο.       53

2  Πλαταιών Α.Ο.               49

3  Επαμεινώνδας Α.Ο.           39

4  Θεσπιακός Α.Ο.              39

5  Λεονταρίου Α.Σ.             38

6  Ελλοπιακός Α.Ο.             37

7  Πελοπίδας 2004 ΑΣ           25

8  Ελεώνας Α.Ε.Σ.              24

9  Χωστίων Α.Σ.                18

10 Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. 16

11 Δόξα Μουρικίου Α.Ο.         14

12 Οινοφύτων ΠΑΣ               10

Have your say