Αθλητικά

Βοιωτικό ποδόσφαιρο. Αήττητη 10χ10 η ΑΕ Ορχομενού. Αποτελέσματα, βαθμολογίες, πρόγραμμα

Με τη διαφορά των δύο βαθμών μεταξύ των δύο πρωτοπόρων να διατηρείται ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία της Βοιωτίας.

Ο ΑΟ Υπάτου κέρδισε με 6-0 τον Ηρακλή Ασωπίας και  ο Κιθαιρώνας με 3-0 την Ενωση Ασπρων Σπιτιών Αντίκυρας.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής

Αποτελεσματα 14ης Αγωνιστικης
ΑΟ Υπατου – Ηρακλης Ασωπιας    6-0
Δαφνη Ερυθρων – ΑΕ Δηλεσιου    0-0
ΠΑΟΚ Κοκκινου – Παμβαγιακος    1-1
Πανδαυλειακος – Παρνασσος Αραχωβας 1-2
Κυπαρισσος Αντικυρας – Παναλιαρτος 2-1
Ολυμπιαδα Οινοφυτων – ΑΟ Μαυρομματιου 3-1
Αρματηλατης – Απολλων Ακραιφνιου   3-0
Κιθαιρωνας Καπαρελλιου – Εν Ασπ Σπιτια Αντικυρα 3-0

Βαθμολογια σε 14 Αγωνες
1. ΑΟ Υπατου              40
2. Κιθαιρωνας Καπαρελλιου 38

3. Ολυμπιάδα Οινοφυτων    29

4. Παρνασσος Αραχωβας     28
5. Απολλων Ακραιφνιου     23

6. ΠΑΟΚ Κοκκινου          23
7. Ενωση Ασπρα Σπίτια Αντικυρα 22
8. Παναλιαρτος            20
9. Αρματηλατης            19
10. Παμβαγιακος           16

11. Κυπαρισσος Αντικυρας  14
12. ΑΕ Δηλεσιου           13

13. ΑΟ Μαυρομματιου       11
14. Δαφνη Ερυθρων         11
15. Πανδαυλειακος          6

16. Ηρακλής Ασωπιας        5

15η Αγωνιστικη Σαββατο 13 Ιανουαριου
ΠΑΟΚ Κοκκινου – ΑΟ Υπατο
ΑΕ Δηλεσιου – Κιθαιρωνας Καπαρελλιου
Ηρακλης Ασωπιας – Δαφνη Ερυθρων
Παρνασσος Αραχωβας – Απολλων Ακραιφνιου
Παμβαγιακος – Κυπαρισσος Αντικυρας
Παναλιαρτος – Ολυμπιαδα Οινοφυτων
ΑΟ Μαυρομματιου – Αρματηλατης
Ενωση Ασπρα Σπιτια Αντικυρα – Πανδαυλειακος

Β’ Κατηγορια 1ος όμιλος
Η ΑΕ Ορχομενού συνεχίζει την ξέφρενη πορεία διατηρώντας το αήττητο  σε 10 αγώνες! Πέρασε με 5-0 νικηφόρα και από την Άσκρη και διατηρεί απόσταση ασφαλείας με τρεις βαθμούς από τον ΑΟ Υψηλάντη ο οποίος κέρδισε 2-0 τον Ελικωνα εντός έδρας.

Στο μεταξύ η ΑΕ Ορχομενού προχώρησε στην πρώτη μεταγραφή της νέας χρονιάς και απόχτησε τον Τόλη Τσαγκαλίδη που αγωνιζόταν στο Καλαπόδι.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής

Αποτελεσματα 11ης Αγωνιστικης
ΑΟ Ασκρης – ΑΕ Ορχομενος            0-5
ΑΟ Καστρο – ΑΟ Παυλο                3-2
Πηγασος Αγιας Αννας – Πανγεωργικος  2-4
Ρηξη Λιβαδειας – Νικη Λαφυστιου     2-2
ΑΟ Υψηλαντης – Ελικωνας Δομβραινας  2-0
Ρεπο … ΠΑΟΚ Κυριακιου

Βαθμολογια σε 11 Αγωνες

1. ΑΕ Ορχομενου        30

2. ΑΟ Υψηλαντης        27
3. ΠΑΟΚ Κυριακιου      21
4. Ελικωνας Δομβραινας 18
5. Πανγεωργικος        16
6. ΑΟ Καστρο           13
7. Πηγασος Αγιας Αννας 12
8. Νικη Λαφυστιου      11
9. Ρηξη Λιβαδειας      11
10. ΑΟ Παυλο            3
11. ΑΟ Ασκρης           0
12η Αγωνιστικη 

Πανγεωργικος – ΑΟ Ασκρης
Ελικωνας Δομβραινας – ΑΕ Ορχομενος
ΑΟ Καστρο – ΠΑΟΚ Κυριακιου
Νικη Λαφυστιου – ΑΟ Υψηλαντης
ΑΟ Παυλο – Πηγασος Αγιας Αννας
Ρεπο … Ρηξη Λιβαδειας

Β’ Κατηγορια 2ος όμιλος
Η μάχη για την πρώτη θέση στον 2ο όμιλο είναι αμφίρροπη και μετά την 11η αγωνιστική κάθε άλλο παρά ξεκαθάρισαν τα πράγματα στην κορυφή.

Ο Θεσπιακός σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση νικώντας τον Πελοπίδα με 2-1, ο Κεραυνός Αγίου Θωμά κέρδισε εκτός έδρας τον Επαμεινώνδα και πέρασε στην δεύτερη θέση, ο ΑΟ Πλαταιών ηττήθηκε στην έδρα του από τον Ελλοπιακό και κατέβηκε στην τρίτη θέση ενώ το Λεοντάρι πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής νικώντας με 6-2 στο Νεοχωράκι τον Ιωνικό Αστέρα και ανέβηκε στην τέταρτη θέση και πλέον είναι στην τροχιά των πρωτοπόρων. Να σημειώσουμε ότι η διαφορά μεταξύ των τεσσάρων  πρωτοπόρων είναι τέσσερις βαθμοί.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής

Αποτελεσματα 11ης Αγωνιστικης
Iωνικος Αστερας Θηβας – Α.Σ Λεονταριου  2-6
Α.Σ Χωστιων – Δοξα Μουρικιου            0-1
ΠΑΣ Οινοφυτων – ΑΕΣ Ελεωνας             0-1
Επαμεινωνδας Λευκτρων – Κεραυνος Αγιου Θωμα 1-2
ΑΟ Θεσπιακος – Πελοπιδας Θηβας          2-1
ΑΟ Πλαταιων – Ελλοπιακος                1-2

Βαθμολογια σε 10 Αγωνες
1. ΑΟ Θεσπιακος           27
2. Κεραυνος Αγιου Θωμα    26
3. ΑΟ Πλαταιες            25
4. Α.Σ Λεονταριου         23
5. Επαμεινωνδας Λευκτρων  21
6. Ελλοπιακος             19
7. ΑΕΣ Ελεωνας            16
8. Ιωνικος Αστερας Θηβας   7
9. Πελοπιδας Θηβας         7
10. ΠΑΣ Οινοφυτων          6
11. Α.Σ Χωστιων            6

12. Δοξα Μουρικιου         7

12η Αγωνιστικη 
ΑΟ Πλαταιων – Δοξα Μουρικιου
Πελοπιδας Θηβας – Επαμεινωνδας Λευκτρων
Α.Σ Λεονταριου – ΠΑΣ Οινοφυτων
Ελλοπιακος – Ιωνικος Αστερας Θηβας
Α.Σ Χωστιων – ΑΟ Θεσπιακος
Κεραυνος Αγιου Θωμα – ΑΕΣ Ελεωνας

 

Have your say