Αθλητικά

Βοιωτικό ποδόσφαιρο. Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Πρόγραμμα

Με νίκες προχώρησαν οι  πρωτοπόροι στις κατηγορίες της Βοιωτίας.

Στην Α κατηγορία ο ΑΟ Υπάτου συνέτριψε εντός έδρας τον Παμβαγιακό με 7-0 καθώς καιο δεύτερος στη βαθμολογία Κιθαιρώνας με 4-0 τον ΑΟ Μαυρομματίου. Στη βαθμολογία ο ΑΟ Υπάτου προηγείται με 21 βαθμούς έναντι 19 του Κιθαιρώνα.

Στον 1ο όμιλο της Β κατηγορίας η ΑΕ Ορχοεμνού επικράτησε εκτός έδρας της Ρήξης Λιβαδειάς στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου με 2-0. Στο ντέρμπι κορυφής ο ΑΟ Υψηλάντης κέρδισε τον ΠΑΟκ Κυριακίου 1-0. Ορχοεμνός και Υψηλάντης συγκατοικούν στην πρώτη θέση με 9 βαθμούς και έναν αγώνα λιγότερο.

Στον 2ο όμιλο ο Θεσπιακός με τη νίκη του επί του Ελεώνα με 3-0 προηγείται με 12 βαθμούς ενώ δεύτερος είναι ο ΑΟ Πλαιταιών με 10 που κέρδισε τον Αγιο Θωμά με 3-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής είναι τα παρακάτω

Α’ Κατηγορια

Aποτελεσματα  7ης  Αγωνιστικης
ΑΟ Υπατο – Παμβαγιακος                                        7-0
Ολυμπιαδα Οινοφυτων – ΑΕ Δηλεσιου                   2-1
Αρματηλατης – Ενωση Ασπρα Σπιτια Αντικυρα   3-1
Παρνασσος Αραχωβας – ΠΑΟΚ Κοκκινου            1-0
Δαφνη Ερυθρων – Παναλιαρτος                              2-1
Απολλων Ακραιφνιου – Πανδαυλειακος                2-2
Κυπαρισσος Αντικυρας – Ηρακλης Ασωπιας        2-1
Κιθαιρωνας Καπαρελλιου – ΑΟ Μαυρομματιου  4-0
Α’ Κατηγορια Βοιωτιας
η Βαθμολογια σε 7 Αγωνες
1. ΑΟ Υπατου                                         21
2. Κιθαιρωνας Καπαρελλιου              19
3. Παρνασσος Αραχωβας                   16
4. Απολλων Ακραιφνιου                      14
5. Ολυμπιάδα Οινοφυτων                   13
6. ΠΑΟΚ Κοκκινου                               12
7. Κυπαρισσος Αντικυρας                   10
8. Παναλιαρτος                                       9
9. Ενωση Ασπρα Σπίτια Αντικυρα       9
10. ΑΕ Δηλεσιου                                      7
11. Δαφνη Ερυθρων                                7
12. Αρματηλατης                                     7
13. Παμβαγιακος                                    6
14. ΑΟ Μαυρομματιου                          4
15. Ηρακλής Ασωπιας                           3
16. Πανδαυλειακος                                3

Α’ Κατηγορια Βοιωτιας
8η Αγωνιστικη Σαββατο 11 Νοεμβριου
ΑΟ Υπατο – Παρνασσος Αραχωβας
Παναλιαρτος – Κιθαιρωνας Καπαρελλιου
Παμβαγιακος – Δαφνη Ερυθρων
ΑΟ Μαυρομματιου – Πανδαυλειακος
ΠΑΟΚ Κοκκινου – Κυπαρισσος Αντικυρας
Ηρακλης Ασωπιας – Ολυμπιαδα Οινοφυτων
ΑΕ Δηλεσιου – Αρματηλατης
Ενωση Ασπρα Σπιτια Αντικυρα – Απολλων Ακραιφνιου

Β’ Κατηγορια 1ος Ομιλος
Αποτελεσματα 4ης Αγωνιστικης
Νικη Λαφυστιου – ΑΟ Παυλο                 4-0
ΑΟ Υψηλαντης – ΠΑΟΚ Κυριακιου       1-0
Ρηξη Λιβαδειας – ΑΕ Ορχομενος           0-2
Πηγασος Αγιας Αννας – ΑΟ Ασκρης     2-0
ΑΟ Καστρο – Ελικωνας Δομβραινας     2-3
Ρεπο … Πανγεωργικος

Β’ Κατηγορια Βοιωτιας 1ος Ομιλος
η Βαθμολογια σε 4 Αγωνες
1. ΑΟ Υψηλαντης                      9
2. ΑΕ Ορχομενου                      9
3. ΠΑΟΚ Κυριακιου                 6
4. Πανγεωργικος                      6
5. ΑΟ Καστρο                            6
6. Νικη Λαφυστιου                  6
7. Πηγασος Αγιας Αννας        6
8. Ελικωνας Δομβραινας        6
9. Ρηξη Λιβαδειας                    3
10. ΑΟ Παυλο                           3
11. ΑΟ Ασκρης                          0

Β’ Κατηγορια Βοιωτιας 1ος Ομιλος
5η Αγωνιστικη
Νικη Λαφυστιου – ΑΟ Καστρο
ΑΕ Ορχομενος – ΑΟ Υψηλαντης
Ελικωνας Δομβραινας – Πηγασος Αγιας Αννας
ΠΑΟΚ Κυριακιου – ΑΟ Ασκρης
Πανγεωργικος – Ρηξη Λιβαδειας
Ρεπο … ΑΟ Παυλο

Β’ Κατηγορια 2ος Ομιλος
Αποτελεσματα 4ης Αγωνιστικης
ΑΟ Πλαταιων – Κεραυνος Αγιου Θωμα            3-1
Επαμεινωνδας Λευκτρων – Δοξα Μουρικιου  2-0
Πελοπιδας Θηβας – Ελλοπιακος                        0-1
Α.Σ Χωστιων – Α.Σ Λεονταριου                          0-3
ΑΟ Θεσπιακος – ΑΕΣ Ελεωνας                           3-0
Ιωνικος Αστερας Θηβας – ΠΑΣ Οινοφυτων    0-0

Β’ Κατηγορια Βοιωτιας 2ος Ομιλος
η Βαθμολογια σε 3 Αγωνες
1. ΑΟ Θεσπιακος                      12
2. ΑΟ Πλαταιων                       10
3. Επαμεινωνδας Λευκτρων   9
4. Ελλοπιακος                            9
5. Α.Σ Λεονταριου                     8
6. Κεραυνος Αγιου Θωμα        5
7. Ιωνικος Αστερας Θηβας      4
8. ΑΕΣ Ελεωνας                        4
9. Πελοπιδας Θηβας                3
10. ΠΑΣ Οινοφυτων                 2
11. Δοξα Μουρικιου                  1
12. Α.Σ Χωστιων                       0

Β’ Κατηγορια Βοιωτιας 2ος Ομιλος
5η Αγωνιστικη
ΑΕΣ Ελεωνας – Επαμεινωνδας Λευκτρων
ΑΣ Λεονταριου – ΑΟ Θεσπιακος
Πελοπιδας Θηβας – ΑΟ Πλαταιων
Κεραυνος Αγιου Θωμα – Ιωνικος Αστερας Θηβας
Δοξα Μουρικιου – ΠΑΣ Οινοφυτων
Ελλοπιακος – ΑΣ Χωστιων

Have your say