Βοιωτικό ποδόσφαιρο, αποτελέσματα, βαθμολογίες

Αθλητικά

Βοιωτικό ποδόσφαιρο, αποτελέσματα, βαθμολογίες

Στη Β κατηγορία, μετά την 7η αγωνιστική, στον πρώτο όμιλο προηγείται ο Κυπαρισσός με 16β ενώ στο δεύτερο όμιλο προηγείται το Κόκκινο με 21β

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε α’ και β’ κατηγορία Βοιωτίας είναι:

Α’ Κατηγορία

10η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Ένωση 1-1
Δάφνη – Κιθαιρώνας 0-4
Αμβρυσσέας – Δήλεσι 5-0
Ολυμπιάδα – Παρνασσός 1-4
Μαυρομμάτι -Ύπατο 1-4
Αναγέννηση Σχ.- Παμβαγιακός 4-0
Απόλλων Ακρ. – Αρματηλάτης 1-2

Η Βαθμολογία
(σε 10 αγώνες)

Αμβρυσσέας————35–4——30
———————————————————
Ύπατο——————–27-8——-27
Κιθαιρώνας————–31-3——-25
Αναγέννηση Σχ.———21-9——25
Παρνασσός————–23-9——–18
Δήλεσι—————––9-17———-13
Αρματηλάτης————12-18——12
Ένωση——————14-15——10
Δάφνη———————-9-16———8
Απόλλων Ακρ.———10-28———–8
Μαυρομμάτι————9-21———-7
ΠΑΟΚ——————–7-22——–—7
————————————————
Ολυμπιάδα————-8-18————6
———————————————–
Παμβαγιακός———-4-31——––1

11η αγωνιστική
Ολυμπιάδα – ΠΑΟΚ
Αρματηλάτης – Αμβρυσσέας
Ένωση – Δάφνη
Ύπατο – Αναγέννηση Σχ.
Παμβαγιακός – Δήλεσι
ΠαρνασσόςΑπόλλων Ακρ.
Κιθαιρώνας – Μαυρομμάτι

ΣΚΟΡΕΡΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 

17 γκολ: Πλακίδας Μ.(Αμβρυσσέας)

8 γκολ: Ζαφειρόπουλος (Ύπατο), Δαμπάνης (Ένωση), Μπατσούλης (Κιθαιρώνας)

7 γκολ: Καντού (Ύπατο), Μαρτιναίος (Παρνασσός), Γεωργουσόπουλος (Αμβρυσσέας)

6 γκολ: Τσοπανέλης (Αρματηλάτης), Κώνστας (Κιθαιρώνας), Μπινιάκος (Αναγέννηση)

5 γκολ: Καλλέργης Α. (Παρνασσός), Φιλιππίδης (Κιθαιρώνας), Βυλιώτης (Αναγέννηση),

4 γκολ: Καλλέργης Μαν. (Παρνασσός), Καρακατσάνης (Ύπατο), Τσότα (Μαυρομμάτι), Ραχούτης (Ύπατο)

3 γκολ: Δάσκος (Αναγέννηση), Λάμπρου (ΠΑΟΚ), Τζώρος (Δήλεσι), Ρεσβάνης (Δήλεσι), Κουτσοδήμος Δ. (Δάφνη), Δημητριάδης (Ολυμπιάδα), Σταμέλος (Κιθαιρώνας),

Β’ Κατηγορία

α’ όμιλος
7η αγωνιστική
Παναλίαρτος – Πανδαυλειακός 1-1
Παύλο – Πανγεωργικός 2-3
Νίκη Λαφ.- Κυπάρισσος 0-1
Πήγασος – Άσκρη 5-3
Θεσπιακός – Ρήξη Λιβ. 2-0
Ρεπό: Υψηλάντης

Βαθμολογία
(σε 7 αγώνες)

Κυπάρισσος*——–10-2——16
Υψηλάντης*———-11-0——–13
————————————————
Πανδαυλειακός*—-21-4——-13
Παναλίαρτος*——–17-5——–12
Πήγασος————–16-14——-12
Θεσπιακός————6-10——–8
Νίκη Λαφ.*————-10-5——–7
Πανγεωργικός*——-7-13——–7
Παύλο*—————–10-9——–6
Άσκρη——————8-28——–3
Ρήξη Λιβ.————–3-24——0

* Έχουν 6 αγώνες
Υψηλάντης – Θεσπιακός παίζουν την Τετάρτη 3/11

8η αγωνιστική
Κυπάρισσος – Παναλίαρτος
Άσκρη – Θεσπιακός
Πανδαυλειακός – Παύλο
Υψηλάντης- Πανγεωργικός
Νίκη Λαφ.- Πήγασος
Ρεπό:Ρήξη Λιβ.

β’ όμιλος
7η αγωνιστική
Κόκκινο – Λεοντάρι 5-0
Κεραυνός – Δόξα Μουρ. 5-0
Χώστια – Ελεώνας 0-1
Ελλοπιακός – Ιωνικός Αστέρας 0-0
Ηρακλής Ασωπίας – Ελικώνας 4-2
Ρεπό: Πελοπίδας

Βαθμολογία
(σε 7 αγώνες)

Κόκκινο—————26-3—–21
Κεραυνός————-20-6——18
———————————————–
Ελλοπιακός*———-13-6—–13
Ηρακλής*————–12-8—–13
Ελεώνας*—————-7-8——-8
Πελοπίδας*————-6-7——–7
Ιωνικός Αστέρας*——-8-12——5
Δόξα Μουρ.————-9-18——5
Χώστια*——————6-15——-5
Λεοντάρι—————-7-19——-2
Ελικώνας*————–7-19——1

* Έχουν 6 αγώνες

8η αγωνιστική
Δόξα Μουρ.- Κόκκινο
Ιωνικός Αστέρας – Ηρακλής Ασωπίας
Ελεώνας – Ελλοπιακός
Χώστια – Κεραυνός
Πελοπίδας – Ελικώνας
Ρεπό: Λεοντάρι

Πηγή stereasports.gr

Have your say