Αθλητικά

Με 8άρα η ΑΕ Ορχομενού συνεχίζει αήττητη. Νίκες για Υπατο, Πλαταιές

Ασταμάτητη η ΑΕ Ορχομενού κέρδισε στην έδρα της τη Ρήξη Λιβαδειάς με 8-0 για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας Βοιωτίας στην 15η αγωνιστική.
Ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Παναγιώτης Χαρίσης πέτυχε 4 γκολ και από δύο οι Γαμβρίλης. Η ΑΕΟ έπαιξε όσο χρειάστηκε για τη νικη και κατά διαστήματα απέδωσε καλό ποδόσφαιρο με το μυαλό της ομάδας του Χρήστου Θεοχάρη στο ντέρμπι της επόμενης Κυριακής στον Υψηλάντη.

Το πρωτάθλημα της Α’ Βοιωτίας συνεχίστηκε το Σάββατο (3/2) με τη 18η αγωνιστική. Ο πρωτοπόρος ΑΟ Υπάτου επικράτησε εκτός έδρας του Αρματηλάτη με 2-0. Τα γκολ για την ομάδα του Κώστα Παρθενίου πέτυχαν οι Πλακίδας (19′) και Ζαφειρόπουλος (88′). Στις νίκες επέστρεψε ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Κυπάρισσου Αντίκυρας με 2-0.  

Β κατηγορία 1ος όμιλος
Αποτελέσματα
ΠΑΟK Κυριακίου-Υψηλάντης Α.Ο  0-3
Άσκρης Α.Ο.-Πήγασος Α.Ο.      1-2
Παύλου Α.Ο.-Νίκη Λαφυστίου    3-0
Δόμβραινας Α.Ο.-Κάστρου Α.Ο.  3-1
Ορχομενού Α.Ε.-Ρήξη Λιβαδειάς 8-0

Βαθμολογία
βαθμοί αγώνες
1    Ορχομενού Α.Ε.   39    13
2    Υψηλάντης Α.Ο.   36    13
3    ΠΑΟK Κυριακίου   30    14
4    Πανγεωργικός     23    13
5    Δόμβραινας Α.Ο.  22    13
6    Πήγασος Α.Ο.     18    14
7    Κάστρου Α.Ο.     16    14
8    Νίκη Λαφυστίου   11    14
9    Ρήξη Λιβαδειάς   11    13
10    Παύλου Α.Ο.     10    13
11    Άσκρης Α.Ο.     1     14

15η Αγωνιστική 11/2
Ωρα      Γήπεδο
15:00 Άσκρης         Άσκρης Α.Ο.-Νεός ΠΑΟK Κυριακίου
15:00 Υψηλάντη        Υψηλάντης Α.Ο.-Ορχομενού Α.Ε.
15:00 Αγ.Γεωργίου     Ρήξη Λιβαδειάς-Πανγεωργικός Α.Ε.
15:00 Κάστρο        Κάστρου Α.Ο.-Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
15:00 Αγίας Άννας    Πήγασος Α.Ο.-Ελικώνας Δόμβραινας
Ρεπό ΑΟ Παύλου

Β κατηγορία 2ος όμιλος
Αποτελέσματα
Δόξα Μουρικίου Α.Ο.-Επαμεινώνδας   3-2
Ελεώνας Α.Ε.Σ.-Θεσπιακός Α.Ο.-
Κεραυνός Αγ.Θωμά Α.Ο.-Πλαταιών Α.Ο.0-1
Οινοφύτων ΠΑΣ-Ιωνικός Αστέρας 2005 3-4
Ελλοπιακός Α.Ο.-Πελοπίδας 2004 ΑΣ  0-3
Λεονταρίου Α.Σ.-Χωστίων Α.Σ.       2-2

Βαθμολογία
βαθμοί αγώνες
1    Πλαταιών Α.Ο.       37    15
2    Κεραυνός Αγ.Θωμά    35    15
3    Θεσπιακός Α.Ο.      33    14
4    Λεονταρίου Α.Σ.     28    15
5    Επαμεινώνδας Α.Ο    26    15
6    Ελλοπιακός Α.Ο.     25    15
7    Ελεώνας Α.Ε.Σ.      17    14
8    Πελοπίδας 2004      15    15
9    Ιωνικός Αστέρας     13    15
10    Δόξα Μουρικίου     10    15
11    Χωστίων Α.Σ.        9    15
12    Οινοφύτων ΠΑΣ       6    15

16η Αγωνιστική 11/2
ΩΡΑ     ΓΗΠΕΔΟ
15:00 Θεσπιών        Θεσπιακός Α.Ο.-Λεονταρίου Α.Σ.
15:00 Οινοφύτων    Οινοφύτων ΠΑΣ-Δόξα Μουρικίου Α.Ο.
15:00 Δόμβραινας    Χωστίων Α.Σ.-Ελλοπιακός Α.Ο.
15:00 Ελλοπίας        Επαμεινώνδας Α.Ο.-Ελεώνας Α.Ε.Σ.
15:00 Νεοχωρακίου    Ιωνικός Αστέρας-Κεραυνός Αγ.Θωμά
15:00 Πλαταιών        Πλαταιών Α.Ο.-Πελοπίδας 2004 ΑΣ

Α’ Κατηγορία
Αποτελέσματα
Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.-Κόκκινου Π.Α.Ο.    1-1
Δηλεσίου Α.Ε.-Παρνασσός Α.Σ.Α.          0-0
Μαυροματίου Α.Ο.-Παναλίαρτος Α.Π.Ο.     3-2
Αρματηλάτης Γ.Α.Ο.-Ύπατου Α.Ο.          0-2
Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.-Παμβαγιακός Α.Σ.2-1
Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.-Αντίκυρας Κυπαρισσός  2-0
Ένωση Άσπρων Σπιτιών Αντίκυρα-Ηρακλής   7-1
Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.-Ολυμπιάδα Γ.Σ.     3-2

Βαθμολογία
βαθμοί αγώνες
1    Ύπατου Α.Ο.             52    18
2    Κιθαιρώνας              48    18
3    Ολυμπιάδα Γ.Σ.          35    18
4    Παρνασσός Α.Σ.Α.        34    18
5    Ένωση Άσ Σπ- Αντίκυρα   31    18
6    Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. 30    18
7    Κόκκινου Π.Α.Ο.         26    18
8    Παναλίαρτος Α.Π.Ο.      24    18
9    Αρματηλάτης Γ.Α.Ο.      22    18
10    Δηλεσίου Α.Ε.          17    18
11    Μαυροματίου Α.Ο.       17    18
12    Πανβαγιακός Α.Σ.       17    18
13    Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.   16    18
14    Αντίκυρας Κυπαρισσός   16    18
15    Ηρακλής Α.Ο.           11    18
16    Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.   10    18

19η Αγωνιστική 10/2
Ωρα     Γήπεδο
15:00    Κόκκινου  Κόκκινου Π.Α.Ο.-Ένωση Άσπρων Σπιτιών-Αντίκυρα
15:00    Οινοφύτων Ολυμπιάδα Γ.Σ.-Κιθαιρώνας Π.Α.Σ.
15:00    Ασωπίας   Ηρακλής Α.Ο.-Δηλεσίου Α.Ε.
15:00    Ύπατου    Ύπατου Α.Ο.-Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.
15:00    Αράχωβας  Παρνασσός Α.Σ.Α.-Παναλίαρτος Α.Π.Ο.
15:00    Άσπρων Σπιτιών Αντίκυρας Κυπαρισσός-Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.
15:00    Βαγίων    Πανβαγιακός Α.Σ.    -Μαυροματίου Α.Ο.
15:00    Ερυθρών   Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.-Αρματηλάτης Γ.Α.Ο.

 

G
M
T
Detect language
Afrikaans
Albanian
Arabic
Armenian
Azerbaijani
Basque
Belarusian
Bengali
Bosnian
Bulgarian
Catalan
Cebuano
Chichewa
Chinese (Simplified)
Chinese (Traditional)
Croatian
Czech
Danish
Dutch
English
Esperanto
Estonian
Filipino
Finnish
French
Galician
Georgian
German
Greek
Gujarati
Haitian Creole
Hausa
Hebrew
Hindi
Hmong
Hungarian
Icelandic
Igbo
Indonesian
Irish
Italian
Japanese
Javanese
Kannada
Kazakh
Khmer
Korean
Lao
Latin
Latvian
Lithuanian
Macedonian
Malagasy
Malay
Malayalam
Maltese
Maori
Marathi
Mongolian
Myanmar (Burmese)
Nepali
Norwegian
Persian
Polish
Portuguese
Punjabi
Romanian
Russian
Serbian
Sesotho
Sinhala
Slovak
Slovenian
Somali
Spanish
Sundanese
Swahili
Swedish
Tajik
Tamil
Telugu
Thai
Turkish
Ukrainian
Urdu
Uzbek
Vietnamese
Welsh
Yiddish
Yoruba
Zulu
Afrikaans
Albanian
Arabic
Armenian
Azerbaijani
Basque
Belarusian
Bengali
Bosnian
Bulgarian
Catalan
Cebuano
Chichewa
Chinese (Simplified)
Chinese (Traditional)
Croatian
Czech
Danish
Dutch
English
Esperanto
Estonian
Filipino
Finnish
French
Galician
Georgian
German
Greek
Gujarati
Haitian Creole
Hausa
Hebrew
Hindi
Hmong
Hungarian
Icelandic
Igbo
Indonesian
Irish
Italian
Japanese
Javanese
Kannada
Kazakh
Khmer
Korean
Lao
Latin
Latvian
Lithuanian
Macedonian
Malagasy
Malay
Malayalam
Maltese
Maori
Marathi
Mongolian
Myanmar (Burmese)
Nepali
Norwegian
Persian
Polish
Portuguese
Punjabi
Romanian
Russian
Serbian
Sesotho
Sinhala
Slovak
Slovenian
Somali
Spanish
Sundanese
Swahili
Swedish
Tajik
Tamil
Telugu
Thai
Turkish
Ukrainian
Urdu
Uzbek
Vietnamese
Welsh
Yiddish
Yoruba
Zulu
Text-to-speech function is limited to 200 characters

Have your say