Οι Θηβαίοι Μπουντούλης και Στεφανιώτης διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο 10.000μ

< 1 λεπτό
23.05.16 • 18:49
#Tags:

Δύο Βοιωτοί ήταν εκπρόσωποι της Περιφέρειάς μας στο πανελλήνιο πρωτάθλημα 10.000μ που έγινε το Σάββατο 21 Μαΐου στα Μέγαρα.

Πρόκειται για δύο ταλαντούχους αθλητές του ΓΣ Πίνδαρος Θήβας, οι οποίοι διακρίνονται στις μεγάλες αποστάσεις, τον Χρήστο Μπουντούλη και τον Χρήστο Στεφανιώτη.

Ο 21χρονος Χρήστος Μπουντούλης ανήκει στην κατηγορία των νέων ανδρών στην οποία κατέκτησε την 4η θέση ενώ στην γενική κατάταξη όλων των κατηγοριών πήρε την 10η θέση με επίδοση 32;06:52.

Την 4η επίσης θέση πήρε ο Χρήστος Στεφανιώτης στους εφήβους (18χρονος) οποίος ήταν 12ος στη κατηγορία νέων και 30ος στους άνδρες τερματίζοντας σε 34:38:52.

Ελπιδοφόροι και πολύ καλοί δρομείς οι Θηβαίοι αθλητές. Να τους ευχηθούμε πολλές διακρίσεις στη συνέχεια.

asopichos efimerida viotia clip
Asopichos Logo white
Θέλοντας να αποδώσουμε τιμή στον πρόγονό μας, τον Ορχομένιο Ολυμπιονίκη δώσαμε το όνομά του στη προσπάθειά μας. Μέγιστη τιμή και βαριά κληρονομιά την οποία θα προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε. Ονομάσαμε Ασώπιχο την ιστοσελίδα μας γιατί ο Ολυμπιονίκης, ανήκει σε όλους, όπως και η ιστοσελίδα μας. Γιατί η αλήθεια και η ενημέρωση χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια, είναι ένας συνεχής αγώνας δρόμου…