Τοπικά

Ο Δήμος βράβευσε τους επιτυχόντες σε ΑΕΙ. Ονόματα

Ο Δήμος βράβευσε τους επιτυχόντες σε ΑΕΙ

Σε μια αξιέπαινη προσπάθεια ο Δήμος Ορχομενού βράβευσε του εισαχθέντες σε ανώτερα και ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας το 2014 αλλά και παλαιότερων χρόνων (;) … 
Εισαχθεντες ΑΕΙΤην τελετή άνοιξε η εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος Κική Καραβαγγέλη που ενώ καλωσόρισε τους παραβρισκόμενους, ευχήθηκε σε όλους καλή χρονιά και έδωσε τον λόγο στον Διευθυντή του Λυκείου Ορχομενού κ. Δαμιανίδη ο οποίος μεταξύ άλλων είπε πως στην δύσκολη εποχή που περνάει η Ελλάδα οι επιτυχόντες αποτελούν νότα αισιοδοξίας για το μέλλον και συνεχάρη τόσο τους ίδιους όσο και τους γονείς και τους καθηγητές που τους βοήθησαν να πετύχουν το στόχο τους.
Αν και οι καιρικές συνθήκες ήταν πολύ άσχημες και δυσκόλεψαν την μετακίνηση από ορισμένες τοπικές κοινότητες, η αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου γέμισε από τους καλεσμένους νέους φοιτητές και φοιτήτριες και τους γονείς και φίλους τους.Logo Δήμου Ορχομεμνού

Ο Δήμαρχος Ορχομενού Λουκάς Υπερήφανος τόνισε μεταξύ άλλων στην ομιλία του «…Είμαι περήφανος σαν Δήμαρχος Ορχομενού που μπορούμε να σας δώσουμε ένα απλό χαρτί αλλά να σας σφίξουμε το χέρι από καρδιάς και να ευχηθούμε σε σας παιδιά, αυτό τον δρόμο του κόπου που διαλέξατε με επιμονή και με τη βοήθεια των γονιών, να τον συνεχίσετε ακόμα πιο πολύ και αύριο να είστε χρήσιμοι και στον εαυτό σας, και στην οικογένειά σας, αλλά να μου επιτρέψετε να πω, και στην τοπική κοινωνία του διευρυμένου Δήμου Ορχομενού».

Οι εισαχθέντες από το Λύκειο Ορχομενού απόφοιτοι του 2014
1. Δέδε Βασιλική (του Αναστασίου & της Ευανθίας)
2. Διαβολάκου Άρτεμη (του Παναγιώτη & της Μαρίας)
Κωστας3. Ζάχαρη Ευμορφία (του Γεωργίου & της Δήμητρας)
4. Ζυγογιάννης Γεώργιος (του Παρασκευά & της Αλεξάνδρας)
5. Καπρινιώτη Ιωάννα (του Παναγιώτη & της Ευθυμίας)
6. Καράλας Κων/νος (του Ανδρέα & της Λουκίας)
7. Καραχάλιου Ευσταθία (του Ιωάννη & της Ελένης)
8. Μελέτης Αργύρης (του Χρήστου & της Ειρήνης)
9. Μούσα Ασημίνα (του Σταύρου & της Ελένης)
10. Μπαλόκα Αναστασία (του Δημητρίου & της Γεωργίας)
11. Παναγής Νικόλαος (του Παναγιώτη & της Ευαγγελίας)
12. Παπαδημητρίου Άννα (του Άγγελου & της Ευθυμίας)
13. Παύλου Ελένη (του Ηλία & της Λεμονιάς)
14. Ραμαντάνη Βασιλική (του Ζήσιμου & της Άννας)
15. Ρουζίτσκι Χριστίνα (του Μαριούς & της Κων/νας)
16. Τάγκαλη Χρυσαφένια (του Λουκά & της Ελένης)
17. Ταμπραντζή Ιωάν.-Μαρία (Μαριάννα) (του Δημ. & της Παγούλας)
18. Τσάπρα Παναγιώτα (του Γεωργίου & της Φωτεινής)
19. Φάσσα Μαρία (του Νικολάου & της Γρηγορίας)
20. Χαλβαντζή Αικατερίνη (του Δημητρίου & της Μαρίας)
21. Χίνης Λεωνίδας (του Κων/νου & της Σταυρούλας)

Οι εισαχθέντες από το Λύκειο Ορχομενού απόφοιτοι προηγουμένων ετών
1. Αδάμ Αναστασία (του Θεοδώρου & της Αικατερίνης)
2. Βακρά Παρασκευή (του Σταματίου & της Αικατερίνης)
3. Οικονόμου Κων/νος (του Λουκά & της Ολυμπίας)
4. Μάντζας Ιωάννης (του Κων/νου & της Βασιλικής)
5. Μίχος Σπύρος (του Ηλία & της Δήμητρας)
6. Παπαλάμπρου Αναστασία (του Λάμπρου & της Μαρίας)
7. Σφυρή Ασπασία (του Βασιλείου & της Άννας)
8. Χαλβατζής Ευάγγελος (του Δημητρίου & της Σπυριδούλας)

Οι εισαχθέντες από το Λύκειο Ακραιφνίου
1. Βασιλείου Ελένη (του Χρήστου & της Θεοδώρας)
2. Λίγγος Αλέξανδρος (του Ταξιάρχη & της Αικατερίνης)
3. Μπεθάνης Νικόλαος (του Γεωργίου & της Βασιλικής)
4. Σύρμος Χρήστος (του Ιωάννη & της Γεωργίας)
5. Χατζή Νικολέτα (του Παναγιώτη & της Καλομοίρας)

Ο asopichos εύχεται σε όλους καλή Ακαδημαϊκή πορεία

Have your say