Τοπικά

Ο Χριστόπουλος του ΑΚΟΛ το μοναδικό μετάλλιο της Περιφέρειας. Οι θέσεις των αθλητών της Περιφέρειας

Ο Χριστόπουλος του ΑΚΟΛ το μοναδικό μετάλλιο της Περιφέρειας
Οι θέσεις των αθλητών της Περιφέρειας στο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος.

Για δεύτερη χρονιά ο Χρήστος Χριστόπουλος του ΑΚΟ Λιβαδειάς στέφεται πανελληνιονίκης στην κατηγορία του, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος που πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Πηγή Τρικάλων. Ο πρωταθλητής μας κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 4.000μ Παίδων με επίδοση 12.41 χάνοντας στο… νήμα από τον Χρήστο Παπούλια (Πανιώνιος) που πέτυχε 12.39 και ήταν το μοναδικό μετάλλιο αθλητή της περιφέρειάς Στερεάς Ελλάδας.

Ο αθλητής του ΑΚΟΛ ζευγάρωσε τα μετάλλιά του σε αυτό το πρωτάθλημα αφού πέρυσι είχε κατακτήσει το χρυσό που είχε γίνει πάλι στην ίδια περιοχή

Παν ΑνωμΑπό τους αθλητές και αθλήτριες της Περιφέρειάς μας εκτός του Χριστόπουλου, που όπως είπαμε κατέκτησε το μοναδικόμετάλλιο, καλά πλασαρίσματα είχαν ο επίσης αθητής του ΑΚΟΛ Κώστας Μίγας που τερμάτισε στην 5η θέση στα 6.000μ εφήβων και η Βασιλική Λίβα της Αναγέννησης Λαμίας που πήρε την 5η θέση στα 8.000μ γυναικών με χρόνο 30.15 ενώ θέση στη 10άδα πήρε και ο Χρήστος Μπουντούλης του Πίνδαρου Θήβας που ήταν 9ος με 27.19 στα 8.000μ. ανδρών Β.

Η συμπατριώτισσα μας Κωνσταντίνα Αραπατσάκου που αγωνίστηκε με τα χρώματα του ΑΟ Μυκόνου τερμάτισε σε 43.41 παίρνοντας την 25η θέση στα 8.000μ γυναικών.

Αναλυτικά οι θέσεις στις αντίστοιχες κατηγορίες αθλητών της περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας ήταν:

Κορασίδων 3.000μ
46η ΤΣΑΝΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ 14:44 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
56η ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ-ΜΕΛΙ 16:21 ΑΣ ΔΟΛΙΧΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Νεανίδων 4.000μ
18η ΜΠΟΥΖΑΡΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 19:45 ΑΣ ΔΟΛΙΧΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Παίδων 4.000μ
2ος ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 12:41 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
21ος ΣΤΕΦΑΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 13:47 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

Εφήβων 6.000μ
5ος ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 19:47 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Ανδρών Β 8.000μ
9ος ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 27:19 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
18ος ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 29:16 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γυναικών 8.000μ
5η ΛΙΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 30:15 ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
14η ΘΩΜΑΪΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 35:09 ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
16η ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 35:39 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
18η ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ 36:16 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
25η ΑΡΑΠΑΤΣΑΚΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 43:41 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

Have your say