Με νίκες εκτός έδρας συνεχίζουν οι πρωτοπόροι στην Α κατηγορία της Βοιωτίας. Με «πεντάρα» στο Δήλεσι ο ΑΟ Υπάτου και 1-4 ο Κιθαιρώνας στη Δαύλεια συνεχίζουν με διαφορά δύο βαθμών την πορεία τους στη κατηγορία.
Στη Β κατηγορία στον πρώτο όμιλο η ΑΕ Ορχομενού πέτυχε νέα νίκη (9χ9) στην έδρα της επί του Πήγασου με 2-0 και συνεχίζει αήττητη με δεύτερο τον Υψηλάντη που κέρδισε εκτός έδρας την Ασκρη.
Στον δεύτερο όμιλο οι δύο πρωτοπόροι έχασαν εκτός έδρας και ο όμιλος πήρε φωτιά αφού η διαφορά στους πρωτοπόρους είναι πια στον πόντο.
Πρωταθλητές χειμώνα αναδείχτηκαν στην Α' κατηγορία ο ΑΟ Υπάτου, στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας η ΑΕ Ορχομενού και στην 2ο ο ΑΟ Πλαταιών.
Κύπελλο Βοιωτίας
Οι αγώνες αυτοί ήταν οι τελευταίοι για το 2017. Το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιανουαρίου 2018 ενώ θα γίνουν αγώνες γοι τον 6ο γύρο του Κυπέλλου Βοιωτίας μεταξύ ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Θήβας την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου στις 17:00 και το Σάββατο 23 Δεκεμβρίου στις 16:00 Κιθαιρώνας-Παρνασσός. Και οι δύο αγώνες θα γίνουν στο γήπεδο της Ενωσης Βοιωτίας.
Α' Κατηγορια
Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής
ΑΕ Δηλεσίου - ΑΟ Ύπατο 0-5
Πανδαυλειακος - Κιθαιρωνας Καπαρελλίου 1-4
Παρνασσος Αραχωβας - Αρματηλατης 2-1
ΑΟ Μαυρομματιου - Κυπαρισσος Αντικυρας 3-1
Παναλιαρτος - ΠΑΟΚ Κοκκινου 4-2
Απολλων Ακραιφνιου - Ολυμπιαδα Οινοφυτων 0-2
Ενωση Ασπρα Σπιτια Αντικυρα - Δαφνη Ερυθρων 4-0
Ηρακλης Ασωπιας - Παμβαγιακος 1-2
Βαθμολογια σε 13 Αγωνες
1. ΑΟ Υπατου 37
2. Κιθαιρωνας Καπαρελλιου 35
3. Ολυμπιάδα Οινοφυτων 26
4. Παρνασσος Αραχωβας 25
5. Απολλων Ακραιφνιου 23
6. ΠΑΟΚ Κοκκινου 22
7. Ενωση Ασπρα Σπίτια Αντικυρα 22
8. Παναλιαρτος 20
9. Αρματηλατης 16
10. Παμβαγιακος 15
11. ΑΕ Δηλεσιου 12
12. Κυπαρισσος Αντικυρας 11
13. ΑΟ Μαυρομματιου 11
14. Δαφνη Ερυθρων 10
15. Πανδαυλειακος 6
16. Ηρακλής Ασωπιας 5
Β' Κατηγορια 1ος Ομιλος
Αποτελεσματα 10ης Αγωνιστικης
ΑΕ Ορχομενος - Πηγασος Αγιας Αννας 2-0
ΑΟ Παυλο - ΠΑΟΚ Κυριακιου 2-6
Ελικωνας Δομβραινας - Ρηξη Λιβαδειας 1-0
ΑΟ Ασκρης - ΑΟ Υψηλαντης 0-3
Πανγεωργικος - ΑΟ Καστρο 1-0
Ρεπο ... Νικη Λαφυστιου
Βαθμολογια σε 10 Αγωνες
1. ΑΕ Ορχομενου 27
2. ΑΟ Υψηλαντης 24
3. ΠΑΟΚ Κυριακιου 21
4. Ελικωνας Δομβραινας 18
5. Πηγασος Αγιας Αννας 12
6. Νικη Λαφυστιου 10
7. ΑΟ Καστρο 10
8. Πανγεωργικος 13
9. Ρηξη Λιβαδειας 10
10. ΑΟ Παυλο 3
11. ΑΟ Ασκρης 0
Β' Κατηγορια Βοιωτιας 2ος Ομιλος
Αποτελεσματα 10ης Αγωνιστικης
Α.Σ Λεονταριου - ΑΟ Πλαταιων 3-1
Κεραυνος Αγιου Θωμα - ΑΟ Θεσπιακος 1-0
ΠΑΣ Οινοφυτων - Επαμεινωνδας Λευκτρων 0-2
Πελοπιδας Θηβας - Α.Σ Χωστιων 0-0
ΑΕΣ Ελεωνας - Ιωνικος Αστερας Θηβας 2-1
Ελλοπιακος - Δοξα Μουρικιου 3-0
Βαθμολογια σε 10 Αγωνες
1. ΑΟ Πλαταιες 25
2. ΑΟ Θεσπιακος 24
3. Κεραυνος Αγιου Θωμα 23
4. Επαμεινωνδας Λευκτρων 21
5. Α.Σ Λεονταριου 20
6. Ελλοπιακος 16
7. ΑΕΣ Ελεωνας 13
8. Ιωνικος Αστερας Θηβας 7
9. ΠΑΣ Οινοφυτων 6
10. Πελοπιδας Θηβας 7
11. Α.Σ Χωστιων 6
12. Δοξα Μουρικίου 4
Detect language Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Lao Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Serbian Sesotho Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sundanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Yiddish Yoruba Zulu |
Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Lao Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Serbian Sesotho Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sundanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Yiddish Yoruba Zulu |