Με νίκες προχώρησαν οιπρωτοπόροι στην Α' κατηγφορία της Βοιωτίας κατά την 9η αγωνιστική. Ο ΑΟ Υπάτου επιβλήθηκε εκτός έδρας της Δάφνης Ερυθρών με 2-0 και ο Κιθαιρώνας Καπαρελλίου εντός έδρας με 5-0 του Παμβαγιακού.
Ο ΑΟ Υπάτου είναι επικεφαλής στη βαθμολογία με 27 βαθμούς και τον ακολουθεί ο Κιαθαιρώνας με 25.
Παραγωγική η 9η αγωνιστιή αφού εκτός από την 5άρα του Κιθαιρώνα ο Παναλίαρτος κέρδισε εκτός έδρας στην Δαύλεια με 4-0 η Ολυμποιάδα Οινοφύτων με 4-2 τον ΠΑΟΚ Κοκκίνου και η Ενωση Ασπρα Σπίτια Αντίκυρα επιβλήθηκε με 5-1 του ΑΟ Μαυρομματίου.
Α' Κατηγορια Βοιωτιας
Αποτελεσματα 9ης Αγωνιστικης
Δαφνη Ερυθρων - ΑΟ Υπατου 0-2
Κιθαιρωνας Καπαρελλιου - Παμβαγιακος 5-0
Ολυμπιαδα Οινοφυτων - ΠΑΟΚ Κοκκινου 4-2
Απολλων Ακραιφνιου - ΑΕ Δηλεσιου 1-0
Πανδαυλειακος - Παναλιαρτος 0-4
Παρνασσος Αραχωβας - Κυπαρισσος Αντικυρας 1-1
Αρματηλατης - Ηρακλης Ασωπιας 0-0
Ενωση Ασπρα Σπιτια Αντικυρα - ΑΟ Μαυρομματιου 5-1
Α' Κατηγορια Βοιωτιας
η Βαθμολογια σε 9 Αγωνες
1. ΑΟ Υπατου 27
2. Κιθαιρωνας Καπαρελλιου 25
3. Ολυμπιάδα Οινοφυτων 19
4. Παρνασσος Αραχωβας 17
5. Απολλων Ακραιφνιου 17
6. ΠΑΟΚ Κοκκινου 15
7. Ενωση Ασπρα Σπίτια Αντικυρα 15
8. Παναλιαρτος 12
9. Κυπαρισσος Αντικυρας 11
10. Παμβαγιακος 9
11. Αρματηλατης 9
12. ΑΕ Δηλεσιου 8
13. Δαφνη Ερυθρων 7
14. Πανδαυλειακος 6
15. ΑΟ Μαυρομματιου 4
16. Ηρακλής Ασωπιας 4
Α' Κατηγορια Βοιωτιας 10η Αγωνιστικη
ΑΟ Υπατο - Κιθαιρωνας Καπαρελλιου
Παναλιαρτος - Ενωση Ασπρα Σπιτια Αντικυρα
Δαφνη Ερυθρων - Παρνασσος Αραχωβας
ΠΑΟΚ Κοκκινου - Αρματηλατης
Ηρακλης Ασωπιας - Απολλων Ακραιφνιου
Κυπαρισσος Αντικυρας - Ολυμπιαδα Οινοφυτων
Παμβαγιακος - Πανδαυλειακος
ΑΕ Δηλεσιου - ΑΟ Μαυρομματιου
Β' Κατηγορια Βοιωτιας 1ος Ομιλος
Για το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας βρισκόμαστε στην 6η αγωνιστική και σήμερα Σάββατο 18 Νοεμβρίου δισξήχθη ο αγώνας Πηγασος Αγιας Αννας - Νικη Λαφυστιου στο οποίο νικητής αναδείχθηκε ο Πήγασος με 1-0.
Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με το παρακάτω πρόγραμμα.
Γηπεδο Ορχομενου 15.00 μ.μ ΑΕ Ορχομενου - ΠΑΟΚ Κυριακιου
Γηπεδο Αγιου Γεωργιου 15.00 μ.μ Ρηξη Λιβαδειας - ΑΟ Παυλο
Γηπεδο ΕΠΣΒ 15.00 μ.μ ΑΟ Υψηλαντης - Πανγεωργικος
Γηπεδο Ασκρης 15.00 μ.μ ΑΟ Ασκρης - Ελικωνας Δομβραινας
Ρεπο ... ΑΟ Καστρο
Β' Κατηγορια Βοιωτιας 1ος Ομιλος
η Βαθμολογια σε 5 Αγωνες
1. ΑΕ Ορχομενου 12
2. ΑΟ Υψηλαντης 9
3. ΠΑΟΚ Κυριακιου 9
4. Ελικωνας Δομβραινας 9
5. Πηγασος Αγιας Αννας 9*
6. Νικη Λαφυστιου 7*
7. ΑΟ Καστρο 7
8. Πανγεωργικος 7
9. Ρηξη Λιβαδειας 4
10. ΑΟ Παυλο 3
11. ΑΟ Ασκρης 0
Β' Κατηγορια Βοιωτιας 2ος Ομιλος
6η Αγωνιστικη Σαββατο 18 Νοεμβριου
Ιωνικος Αστερας Θηβας - Πελοπιδας Θηβας 1-0
Β' Κατηγορια Βοιωτιας 2ος Ομιλος
6η Αγωνιστικη Κυριακη 19 Νοεμβριου
Γηπεδο Πλαταιων 15.00 μ.μ ΑΟ Πλαταιων - Α.Σ Χωστιων
Γηπεδο Ελλοπιας 15.00 μ.μ Επαμεινωνδας Λευκτρων - Α.Σ Λεονταριου
Γηπεδο Ελεωνα 15.00 μ.μ ΑΕΣ Ελεωνας - Δοξα Μουρικιου
Γηπεδο Αγιου Θωμα 15.00 μ.μ ΠΑΣ Οινοφυτων - Κεραυνος Αγιου Θωμα
Γηπεδο Θεσπιων 15.00 μ.μ ΑΟ Θεσπιακος - Ελλοπιακος
Β' Κατηγορια Βοιωτιας 2ος Ομιλος
η Βαθμολογια σε 5 Αγωνες
1. ΑΟ Θεσπιακος 15
2. ΑΟ Πλαταιων 13
3. Επαμεινωνδας Λευκτρων 12
4. Ελλοπιακος 10
5. Α.Σ Λεονταριου 8
6. Κεραυνος Αγιου Θωμα 8
7. Ιωνικος Αστερας Θηβας 7*
8. ΠΑΣ Οινοφυτων 5
9. ΑΕΣ Ελεωνας 4
10. Πελοπιδας Θηβας 3*
11. Δοξα Μουρικιου 1
12. Α.Σ Χωστιων 1