Με εκτός έδρας νίκες των πρωτοπόρων συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Βοιωτίας. Στην Α κατηγορία ο ΑΟ Υπάτου επικράτησε του Παμβαγιακού με 6-0, στον 1ο όμιλο της Β κατηγορίας η ΑΕ Ορχομενού του ΑΟ Παύλου με 3-0 και στον 2ο όμιλο ο Κεραυνός του Πελοπίδα με 1-0. Να σημειώσουμε οτι στη Β κατηγορία απομένουν τρεις αγωνιστικές για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα ενώ στην Α οχτώ ακόμη αγώνες για να στεφθεί ο πρωταθλητής.
Πριν ακόμη ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα η ΑΕ Ορχχομενού ανακοίνωσε την συνεργασία της με τον προπονητή Χρήστο Θεοχάρη για ένα ακόμη χρόνο.
Δείτε τι έλεγε ο προπονητής της ΑΕΟ στην αρχή της σεζόν
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=cnfLcLfj9rU]
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες.
Α Βοιωτίας 22η Αγωνιστική - Αποτελέσματα
Μαυροματίου Α.Ο. - Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. 0 - 3
Παναλίαρτος Α.Π.Ο. - Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. 0 - 1
Κόκκινου Π.Α.Ο. - Παρνασσός Α.Σ.Α. 2 - 2
Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. - Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο. 0 - 2
Παμβαγιακός Α.Σ. - Ύπατου Α.Ο. 0 - 6
Ηρακλής Α.Ο. - Αντίκυρας Κυπαρισσός Α.Ο. 1 - 3
Δηλεσίου Α.Ε. - Ολυμπιάδα Γ.Σ. 0 - 3
Έν Άσπρων Σπιτιών-Αντ - Αρματηλάτης Γ.Α.Ο. 3 – 0
Βαθμολογία
ΘΕΣΗ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
1 Ύπατου Α.Ο. 64 22
2 Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. 60 22
3 Παρνασσός Α.Σ.Α. 42 22
4 Ολυμπιάδα Γ.Σ. 41 22
5 Ένωση Άσπρων Σπ 40 22
6 Απόλλων Ακραιφνίου 36 22
7 Κόκκινου Π.Α.Ο. 30 22
8 Παναλίαρτος Α.Π.Ο. 27 22
9 Αρματηλάτης Γ.Α.Ο. 25 22
10 Αντίκ Κυπαρισσός 25 22
11 Μαυροματίου Α.Ο. 23 22
12 Δάφνη Ερυθρών 22 22
13 Δηλεσίου Α.Ε. 18 22
14 Πανβαγιακός Α.Σ. 17 22
15 Ηρακλής Α.Ο. 16 22
16 Πανδαυλειακός 13 22
Β Βοιωτίας 1ος Ομιλος - 19η Αγωνιστική - Αποτελέσματα
Παύλου Α.Ο. - Ορχομενού Α.Ε. 0 - 3
Κάστρου Α.Ο. - Υψηλάντης Α.Ο. 0 - 1
Νεός ΠΑΟK Κυριακίου - Πανγεωργικός Α.Ε. 3 - 2
Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. - Πήγασος Α.Ο. 0 - 1
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. - Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο. 3 - 1
Άσκρης Α.Ο.- ρεπό
Βαθμολογία
ΘΕΣΗ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
1 Ορχομενού Α.Ε. 47 17
2 Υψηλάντης Α.Ο. 46 17
3 Νεός ΠΑΟK Κυριακίου 40 18
4 Ελικώνας Δόμβραινας 28 18
5 Πανγεωργικός Α.Ε. 26 17
6 Πήγασος Α.Ο. 24 17
7 Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. 20 18
8 Κάστρου Α.Ο. 19 17
9 Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. 17 17
10 Παύλου Α.Ο. 10 17
11 Άσκρης Α.Ο. 1 17
Β Κατηγορία 2ος Ομιλος - 19η Αγωνιστική - Αποτελέσματα
Πλαταιών Α.Ο. - Επαμεινώνδας Α.Ο. 4 - 3
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. - Λεονταρίου Α.Σ. 0 - 5
Ελλοπιακός Α.Ο. - Ελεώνας Α.Ε.Σ. 4 - 0
Θεσπιακός Α.Ο. - Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. 4 - 0
Πελοπίδας 2004 ΑΣ - Κεραυνός Αγ.Θωμά Α.Ο. 0 - 1
Χωστίων Α.Σ. - Οινοφύτων ΠΑΣ 2 – 1
Βαθμολογία
ΘΕΣΗ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
1 Κεραυνός Αγ.Θωμά Α.Ο.47 19
2 Πλαταιών Α.Ο. 43 19
3 Θεσπιακός Α.Ο. 39 19
4 Λεονταρίου Α.Σ. 35 19
5 Ελλοπιακός Α.Ο. 34 19
6 Επαμεινώνδας Α.Ο. 33 19
7 Ελεώνας Α.Ε.Σ. 24 19
8 Πελοπίδας 2004 ΑΣ 19 19
9 Χωστίων Α.Σ. 18 19
10 Δόξα Μουρικίου Α.Ο. 14 19
11 Ιωνικός Αστέρας 2005 13 19
12 Οινοφύτων ΠΑΣ 7 19