Asopichos Logo
23-04-2024
263

Μεγάλη συμμετοχή και καλές επιδόσεις στους αγώνες "Χρήστος Βουδούρης". Αποτελέσματα

< 2 λεπτά
29.06.17 • 10:49
#Tags:

Οι αγώνες "Χρήστος Βουδούρης" έγιναν το απόγευμα της Τετάρτης 29/6 στο στάδιο της Θήβας με μεγάλη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών.

Βοιωτοί αθλητές και αθλήτριες πήραν μέρος όπως η "αργυρή" στα 400μ κορασίδων την περασμένη Κυριακή στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων στα Τρίκαλα Κατερίνα Πέτσα (ΑΚΟ Λιβαδειάς) η οποία έτρεξε τα 200μ σε 26.08.

Ο 16χρονος Σπύρος Μπενέτος (ΑΚΟ Λιβαδειάς) συναγωνίστηκε με αθλητές της κατηγορίας ανδρών στα 800μ. και πήρε την 3η θέση με 1:57.77. Η επίδοση αυτή του αθλητή αποτελεί νέο ατομικό του ρεκόρ (είχε 2:00.11) και είναι η 4η καλύτερη επίδοση στην κατηγορία του φέτος στην Ελλάδα.

Στην ίδια κούρσα μετείχε και ο Λειβαδίτης πρωταθλητής Κώστας Βασιλάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βασιλάκης) ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ στα 800μ. με 1.49.95.

Σπ Μπενέτος Θήβα Βουδούρης

Οι νικητές στα 800μ ανδρών. Από δεξιά Σπύρος Μπενέτος, Κώστας Βασιλάκης, Εντισον Μούτσο

Η Ανδριάνα Φέρρα επέλεξε να κάνει δύο κούρσες στη Θήβα, αντί για προπόνηση και τερμάτισε πρώτη τόσο στα 400 μ. με 54.37 όσο και στα 200 μ. με 24.51 (-2,3).
Από τη Λιλ στη Θήβα βρέθηκε μία ακόμη αθλήτρια, η πρωταθλήτρια της δισκοβολίας Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου, που επικράτησε στο αγώνισμα με 58,85 μέτρα.
Ο Αρης Δρίτσας ήταν νικητής στα 400 μ. εμπ. με 53.20 και η Ίρις Γεράση στο αντίστοιχο αγώνισμα των γυναικών με 60.66, ενώ ο Δήμος Μαγγίνας πέτυχε 14.50.27 στα 5.000 μέτρα.
Στο επί κοντώ η Στέλλα Λεδάκη ξεπέρασε τα 4,20 μ. και κατέλαβε την πρώτη θέση, μπροστά από την Ελένη Πόλακ, που ανέβηκε πάνω από τα 4,15 μέτρα.

Με αντίθετο άνεμο έγιναν και τα 100 μ. με την Κορίνα Πολίτη να τερματίζει πρώτη με 12.20 και τον Προκόπη Μουντρίχα στους Άνδρες με 11.00.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

asopichos efimerida viotia clip
Asopichos Logo white
Θέλοντας να αποδώσουμε τιμή στον πρόγονό μας, τον Ορχομένιο Ολυμπιονίκη δώσαμε το όνομά του στη προσπάθειά μας. Μέγιστη τιμή και βαριά κληρονομιά την οποία θα προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε. Ονομάσαμε Ασώπιχο την ιστοσελίδα μας γιατί ο Ολυμπιονίκης, ανήκει σε όλους, όπως και η ιστοσελίδα μας. Γιατί η αλήθεια και η ενημέρωση χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια, είναι ένας συνεχής αγώνας δρόμου…