Ολα τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Βοιωτίας
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε α” και β” κατηγορία Βοιωτίας καθώς επίσης και οι σκόρερς στην α” κατηγορία είναι:
Α’ Κατηγορία
14η Αγωνιστική
Δήλεσι- Νίκη Λαφ. 2-3
Κόκκινο – Επαμεινώνδας 0-1
Θεσπιακός – Αρματηλάτης 2-2
Δάφνη Ερ. – Παμβαγιακός 2-0
Κιθαιρώνας – Αμβρυσσέας 2-1
Θήβα – Σχηματάρι 2-1
Μαυρομμάτι – Ένωση 0-1
Ρεπό: Παρνασσός
Βαθμολογία
(σε 13 αγώνες)
Θήβα—————–35-6—–34
———————————————-
Αμβρυσσέας——–34-8—–31
Κιθαιρώνας———25-8——27
Δάφνη Ερ.———-23-15—-27
Σχηματάρι———–28-11—-24
Επαμεινώνδας—–21-13—-23
Ένωση————–14-11—–22
Παμβαγιακός——-19-26— 16
Παρνασσός———11-18—–16
Θεσπιακός———-20-29—–16
Μαυρομμάτι———11-24—–12
Δήλεσι—————-14-23—–11
——————————————–
Κόκκινο————–10-31—–11
———————————————-
Νίκη Λαφ.*———14-40——-7
Αρματηλάτης———-7-25——-4
* Έχουν 14 αγώνες
15η Αγωνιστική
Επαμεινώνδας – Παρνασσός
Αρματηλάτης – Δήλεσι
Παμβαγιακός – Κόκκινο
Αμβρυσσεας – Θεσπιακός
Σχηματάρι – Δάφνη Ερ.
Ένωση – Κιθαιρώνας
Μαυρομμάτι – Θήβα
Ρεπό: Νίκη Λαφ.
ΣΚΟΡΕΡΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
15 γκολ: Βεζιρτζόγλου (Θήβα)
10 γκολ: Πλακίδας Χ. (Αμβρυσσέας), Πλακίδας Μ. (Αμβρυσσέας),
8 γκολ: Μπατσούλης (Κιθαιρώνας), Τσοπανέλης (Παμβαγιακός)
7 γκολ: Κόκκαλης (Αναγέννηση), Λίφο (Παμβαγιακός), Κουτσοδήμος (Επαμεινώνδας), Ραχούτης (Επαμεινώνδας)
6 γκολ: Αποστόλου Ι. (Θεσπιακός), Κώνστας (Κιθαιρώνας), Κατσογιάννης (Θήβα), Θεοδωρακάκος (Αναγέννηση), Τζόνι (Αναγέννηση), Δαμπάνης Σπ. (Κόκκινο)
5 γκολ: Βυλλιώτης (Θήβα), Φάσσας (Νίκη), Μπέκα (Αμβρυσσέας), Καλλέργης (Παρνασσός), Λακάϊ (Δάφνη). Μάνης (Δήλεσι), Μπινιάκος (Αναγέννηση)
4 γκολ: Χρήστου (Κιθαιρώνας), Κουτσοδήμος Μ. (Δάφνη), Κουτσοδήμος Π. (Δάφνη), Τσαμούταλης (Θεσπιακός), Σάχο (Θεσπιακός), Ζαφειρόπουλος (Δήλεσι)
Β’ Κατηγορία α’ όμιλος
12η αγωνιστική
Παναλίαρτος – Λεοντάρι 7-1
Κυπαρισσός – Υψηλάντης 2-2
Απόλλων – Πανγεωργικός 1-0
Πανδαυλειακός – Παύλο 4-1
Άσκρη – ΠΑΟΚ 1-3
Πήγασος – Ορχομενός 2-1
Βαθμολογία
(σε 12 αγώνες)
Π.Α.Ο.Κ.— 37-10 32
Απόλλων Ακρ.— 35-10— 29
——————————————–
Παναλίαρτος— 31-13— 27
Πήγασος— 28-13— 25
Υψηλάντης— 30-15— 21
Ορχομενός— 23-22— 18
Δαύλεια— 18-21— 17
Πανγεωργικός— 15-15— 15
Λεοντάρι— 13-34— 7
Κυπαρισσός— 14-20— 8
Παύλο— 11-34— 4
Άσκρη— 13-61 2
13η αγωνιστική
Λεοντάρι – Υψηλάντης
Πανγεωργικός – Παναλίαρτος
Παύλο – Κυπαρισσός
ΠΑΟΚ – Απόλλων
Ορχομενός – Πανδαυλειακός
Άσκρη – Πήγασος
β’ όμιλος
12η αγωνιστική
Ολυμπιάδα – Δόξα 3-0
Ελεώνας – Ελλοπιακός 0-0
Πελοπίδας – Δερβενοχώρια 3-0 α.α.
Ηρακλής – Ύπατο 1-3
Ελικώνας Δομβρ. – Κεραυνός Αγ. Θωμά 0-0
Ρεπό: Ιωνικός
Βαθμολογία
(σε 11 αγώνες)
Ύπατο— 34-5— 29
Ολυμπιάδα— 17-4— 24
—————————————
Ελλοπιακός— 21-7— 22
Κεραυνός— 15-11— 19
Ηρακλής— 24-16— 17
Ιωνικός*— 17-13 17
Πελοπίδας— 15-16 17
Ελεώνας— 15-18 10
Ελικώνας— 9-26 7
Δόξα Μουρ.— 11-26 6
Δερβενοχώρια ————–
Τα Δερβενοχώρια αποχώρησαν από το πρωτάθλημα
* Έχουν 10 αγώνες
13η αγωνιστική
Δόξα – Ελλοπιακός
Δερβενοχώρια – Ολυμπιάδα
Ύπατο – Ελεώνας
Κεραυνός Αγ. Θωμά – Πελοπίδας
Ιωνικός – Ηρακλής
Ρεπό: Ελικώνας Δομβρ.
ΠΗΓΗ http://stereasports.com/?p=37626