Asopichos Logo
28-03-2024
157

Ο Χριστόπουλος του ΑΚΟΛ το μοναδικό μετάλλιο της Περιφέρειας. Οι θέσεις των αθλητών της Περιφέρειας

< 3 λεπτά
01.03.15 • 17:58
#Tags:

Ο Χριστόπουλος του ΑΚΟΛ το μοναδικό μετάλλιο της Περιφέρειας
Οι θέσεις των αθλητών της Περιφέρειας στο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος.

Για δεύτερη χρονιά ο Χρήστος Χριστόπουλος του ΑΚΟ Λιβαδειάς στέφεται πανελληνιονίκης στην κατηγορία του, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος που πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Πηγή Τρικάλων. Ο πρωταθλητής μας κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 4.000μ Παίδων με επίδοση 12.41 χάνοντας στο… νήμα από τον Χρήστο Παπούλια (Πανιώνιος) που πέτυχε 12.39 και ήταν το μοναδικό μετάλλιο αθλητή της περιφέρειάς Στερεάς Ελλάδας.

Ο αθλητής του ΑΚΟΛ ζευγάρωσε τα μετάλλιά του σε αυτό το πρωτάθλημα αφού πέρυσι είχε κατακτήσει το χρυσό που είχε γίνει πάλι στην ίδια περιοχή

Παν ΑνωμΑπό τους αθλητές και αθλήτριες της Περιφέρειάς μας εκτός του Χριστόπουλου, που όπως είπαμε κατέκτησε το μοναδικόμετάλλιο, καλά πλασαρίσματα είχαν ο επίσης αθητής του ΑΚΟΛ Κώστας Μίγας που τερμάτισε στην 5η θέση στα 6.000μ εφήβων και η Βασιλική Λίβα της Αναγέννησης Λαμίας που πήρε την 5η θέση στα 8.000μ γυναικών με χρόνο 30.15 ενώ θέση στη 10άδα πήρε και ο Χρήστος Μπουντούλης του Πίνδαρου Θήβας που ήταν 9ος με 27.19 στα 8.000μ. ανδρών Β.

Η συμπατριώτισσα μας Κωνσταντίνα Αραπατσάκου που αγωνίστηκε με τα χρώματα του ΑΟ Μυκόνου τερμάτισε σε 43.41 παίρνοντας την 25η θέση στα 8.000μ γυναικών.

Αναλυτικά οι θέσεις στις αντίστοιχες κατηγορίες αθλητών της περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας ήταν:

Asopichos Logo white
Θέλοντας να αποδώσουμε τιμή στον πρόγονό μας, τον Ορχομένιο Ολυμπιονίκη δώσαμε το όνομά του στη προσπάθειά μας. Μέγιστη τιμή και βαριά κληρονομιά την οποία θα προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε. Ονομάσαμε Ασώπιχο την ιστοσελίδα μας γιατί ο Ολυμπιονίκης, ανήκει σε όλους, όπως και η ιστοσελίδα μας. Γιατί η αλήθεια και η ενημέρωση χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια, είναι ένας συνεχής αγώνας δρόμου…