Μετά την ολοκλήρωση των διασυλλογικών αγώνων της κατηγορίας Κ16, αγόρια και κορίτσια 13-15 ετών, οι οποίοι δισξήχθησαν σε 24 ομίλους σε ολόκληρη τη χώρα, καταρτίστηκαν οι πίνακες συμμετοχής των αθλητριών και αθλητών που προκρίνονται να αγωνιστούν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας.

Δείτε Ε Δ Ω τα αποτελέσματα των ομίλων των διασυλλογικών

Λόγω της πανδημίας και το πρωτόκολλο διεξαγωγής αγώνων εντός σταδίου το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε πέντε ομίλους και σε αυτούς παίρνουν μέρος οι αθλητές με τις καλύτερες επιδόσεις σε κάθε αγώνισμα που πέτυχαν στους ομίλους των διασυλλογικών.

Από τους συλλόγους της Βοιωτίας προκρίθηκαν:

Ευαγγελία Βαρσάμη ΓΣ Πίνδαρος, με επίδοση, 80μ

Γιαντσεφσκα Τσαπλαρή ΑΚΟ Λιβαδειάς, 80μ εμπόδια

Ασημίνα Γερακιού ΑΑ Ξενόδαμος, ακόντιο

Ευθυμία Μίχου ΑΚΟ Λιβαδειάς, ακόντιο επιλαχούσα

Γιάννης Κουμπές, ΓΣ Πίνδαρος, αδόντι και σφαίρα

Χαράλαμπος Ισαακίδης Ερμής Σχηματαρίου, σφύρα

Σοφία Πηνιτά Ερμής Σχηματαρίου, σφύρα επιλαχούσα

ΓΣ Πίνδαρος και ΑΚΟ Λιβαδειάς στη σκυταλοδρομία 4χ80μ κοριστσιών και στη μικτή σκυταλοδρομία 4χ200μ.

Οι αθλητές της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας στην οποία ανήκουν και οι σύλλογοι της Βοιωτίας θα αγωνιστούν στον 5ο όμιλο που θα διεξαχθεί στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά στην ΑΘήνα τη Δευτέρα 13 και την Τρίτη 14 Ιουλίου όπου θα συναγωνιστούν τους συνανθλητές τους από τις Ενώσεις του Πειραιά – Νοτιοδυτικής Αττικής, Κρήτης, Χίου-Σάμου, Ανατολικής Στερεάς Εύβοιας και Α.Ε. Λήμνου.

Οι δηλώσεις συμμετοχής

Οι δηλώσεις συμμετοχής των σωματείων πρέπει να σταλούν με email μέχρι τη Δευτέρα 6 Ιουλίου 2020 και ώρα 14:00 στο ΣΕΓΑΣ στην ηλεκτρονική διεύθυνση development@segas.gr καθώς και στις κατά τόπους διοργανώτριες ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ (βρείτε παρακάτω τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις).

Μετά την παρέλευση αυτής της προθεσμίας δεν θα γίνεται δεκτή καμία δήλωση συμμετοχής.

Τα σωματεία στη δήλωση συμμετοχής τους μπορούν να δηλώνουν ως επιλαχόντες και αθλητές-τριες, οι οποίοι βρίσκονται στις θέσεις κατάταξης 9η – 12η για κάθε αγώνισμα. Έτσι στην περίπτωση που κάποιοι αθλητές που βρίσκονται στην αρχική κατάσταση προκριθέντων δεν επιθυμούν να συμμετέχουν, η αναπλήρωση να γίνεται άμεσα και οι σύλλογοι να επιλύουν πιο γρήγορα τα θέματα μετακινήσεων.

Οι πίνακες συμμετοχής νά όμιλο

1ος όμιλος

2ος όμιλος

3ος όμιλος

4ος όμιλος

5ος όμιλος

Οι διοργανώτριες ΕΑΣ

1ος) Ανατολική Μακεδονία & Θράκη – Κεντρική Μακεδονία (Καβάλα)
– Διοργανώτρια Ε.Α.Σ: Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης – sersegas@gmail.com
2ος) Θεσσαλονίκη – Θεσσαλία – Δυτική Μακεδονία (Θεσσαλονίκη)
– Διοργανώτρια Ε.Α.Σ: Θεσσαλονίκης segasthes@gmail.com
3ος) Βόρεια Πελοπόννησος – Περιφέρεια Πελοποννήσου – Ήπειρος – Κέρκυρα (Πάτρα)
– Διοργανώτρια Ε.Α.Σ: Βόρειας Πελοποννήσου segaspatra@yahoo.gr
4ος) Αθήνα – Δωδεκάνησα – Κυκλάδες – Λέσβος (Άγιος Κοσμάς)
– Διοργανώτρια Ε.Α.Σ: Αθήνας easathinas2014@gmail.com
5ος) Πειραιάς & Νοτιοδυτική Αττική – Κρήτη – Χίος Σάμος – Ανατολική Στερεά Εύβοια, Α.Ε. Λήμνου – (Άγιος Κοσμάς)
– Διοργανώτρια Ε.Α.Σ: Πειραιά & Νοτιοδυτικής Αττικής segaspeiraia@gmail.com