Με νίκες των πρωτοπόρων συνεχίστηκε και αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα Βοιωτίας στις δύο κατηγορίες.
Η ΑΕ Ορχομενού συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα στον πρώτο όμιλο της Β΄κατηγορίας ενώ στον δεύτερο όμιλο η αγωνία από αγωνιστική σε αγωνιστική κορυφώνεται καθώς η μικρή βαθμολογική διαφορά μεταξύ των πρωτοπόρων (Θεσπιακός, Κεραυνός Αγ Θωμά, Πλαταιές) είναι στον... πόντο.
Στην πρώτη κατηγορία ο ΑΟ Υπάτου (φωτογραφία) συνεχίζει να είναι στην κορυφή με διαφορά δύο βαθμών από τον δεύτερο Κιθαιρώνα Καπαρελλίου.
Να σημειώσουμε ότι οι εκπρόσωποί μας στη Γ΄ κατηγορία σημείωσαν μία νίκη και μία ισοπαλία για την 14η αγωνιστική
Στην έδρα του ο ΑΟ Θήβα επικράτησε με 1-0 του Αχιλλέα Φαρσάλων ενώ ο Αμβρυσσέας Διστόμου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Αστέρα Ιτέας με 2-0.
Στη βαθμολογία μετά από 14 αγώνες ο Αμβρυσσέας είναι στην 5η θέση με 23 βαθμούς και ο ΑΟ Θήβας στην 6η θέση με 22 βαθμούς.
Β' Κατηγορια Βοιωτιας - 1ος Ομιλος
12η Αγωνιστικη (14/1)
Πανγεωργικός - ΑΟ Ασκρης 3-0
Ελικωνας Δομβραίνας - ΑΕ Ορχομενού 0-1
ΑΟ Κάστρο - ΠΑΟΚ Κυριακίου 1-5
ΑΟ Παύλο - Πηγασος Αγιας Αννας 4-1
Νικη Λαφυστίου - ΑΟ Υψηλαντης 0-3
Ρεπο ... Ρηξη Λιβαδειας
Βαθμολογια (12 Αγώνες)
1. ΑΕ Ορχομενού 33
2. ΑΟ Υψηλάντης 30
3. ΠΑΟΚ Κυριακίου 24
4. Πανγεωργικος 19
5. Ελικωνας Δομβραίνας 18
6. ΑΟ Κάστρο 13
7. Πήγασος Αγιας Αννας 12
8. Νικη Λαφυστίου 11
9. Ρηξη Λιβαδειάς 11
10. ΑΟ Παύλο 6
11. ΑΟ Ασκρης 0
Β' Κατηγορια Βοιωτιας - 2ος Ομιλος
12η Αγωνιστική (14/1)
Πελοπιδας Θηβας - Επαμεινωνδας Λευκτρων 4-4
Α.Σ Λεονταριου - ΠΑΣ Οινοφυτων 3-0
Ελλοπιακος - Ιωνικος Αστερας Θηβας 4-2
Κεραυνος Αγιου Θωμα - ΑΕΣ Ελεωνας 1-0
ΑΟ Πλαταιων - Δοξα Μουρικιου 6-1
Α.Σ Χωστιων - ΑΟ Θεσπιακος 0-2
Βαθμολογια (12 Αγωνες)
1. ΑΟ Θεσπιακος 30
2. Κεραυνος Αγιου Θωμα 29
3. ΑΟ Πλαταιες 28
4. A.Σ Λεονταριου 26
5. Επαμεινωνδας Λευκτρων 22
6. Ελλοπιακος 22
7. ΑΕΣ Ελεωνας 16
8. Πελοπιδας Θηβας 8
9. Ιωνικος Αστερας Θηβας 7
10. Δοξα Μουρικιου 7
11. ΠΑΣ Οινοφυτων 6
12. Α.Σ Χωστιων 6
Α' Κατηγορια Βοιωτιας
15η Αγωνιστική (13/1)
ΠΑΟΚ Κοκκινου - ΑΟ Υπατου 1-3
ΑΕ Δηλεσιου - Κιθαιρωνας Καπαρελλιου 2-4
Ηρακλης Ασωπιας - Δαφνη Ερυθρων 3-0
Παρνασσος Αραχωβας - Απολλων Ακραιφνιου 2-0
Παμβαγιακος - Κυπαρισσος Αντικυρας 3-3
Παναλιαρτος - Ολυμπιαδα Οινοφυτων 0-1
ΑΟ Μαυρομματιου - Αρματηλατης 1-0
Ενωση Ασπ Σπ Αντικυρα - Πανδαυλειακος 2-0
Βαθμολογια (15 Αγωνες)
1. ΑΟ Υπατου 43
2. Κιθαιρωνας Καπαρελλιου 41
3. Ολυμπιάδα Οινοφυτων 32
4. Παρνασσος Αραχωβας 31
5. Ενωση Ασπρα Σπίτια Αντικυρα 25
6. Απολλων Ακραιφνιου 23
7. ΠΑΟΚ Κοκκινου 23
8. Παναλιαρτος 20
9. Αρματηλατης 19
10. Παμβαγιακος 17
11. Κυπαρισσος Αντικυρας 15
12. ΑΟ Μαυρομματιου 14
13. ΑΕ Δηλεσιου 13
14. Δαφνη Ερυθρων 11
15. Ηρακλής Ασωπιας 8
16. Πανδαυλειακος 6