557

Λεβαδειακός - Αιγάλεω 1-0 στο... σκοτάδι VIDEO

< 2 λεπτά
11.12.21 • 20:30

Σε ένα ματς κανονικό… θρίλερ, το οποίο διακόπηκε, μάλιστα, καθώς η καταρρακτώδης βροχή προκάλεσε μπλακ άουτ, ο Λεβαδειακός με γκολ του Δούμτσιου στο 95' νίκησε το Αιγάλεω (1-0) και ξέφυγε στην κορυφή της Super League 2!

Ο Λεβαδειακός υποδέχτηκε το Αιγάλεω για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2. Ένα αναπάντεχο γεγονός έγινε στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης. Από διακοπή ρεύματος που σημείωθηκε, το γήπεδο βυθίστηκε στο σκοτάδι με αποτέλεσμα να σταματήσει προσωρινά ο αγώνας.

Με περίπου 40 λεπτά καθυστέρηση συνεχίστηκε το ματς Λεβαδειακός-Αιγάλεω για την Super League 2.

Οι κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούν σε όλη τη χώρα λίγο έλειψε να τινάξουν στον αέρα την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Αιγάλεω για την Super League 2.

Το ματς διεκόπη στο 56′ όταν ξαφνικά το γήπεδο της Λιβαδειάς βυθίστηκε στο σκοτάδι καθώς έσβησαν οι προβολείς πιθανότατα λόγω αστάθειας του ηλεκτρικού ρεύματος.

Οι αρμόδιοι του γηπέδου έτρεξαν άμεσα τις διαδικασίες για την αποκατάσταση του προβλήματος και το μπλακ άουτ λύθηκε μετά από περίπου 40 λεπτά.

Ο αγώνας σταμάτησε στις 18:13 και επανεκκίνησε στις 18:48 με τον φωτισμό στο γήπεδο να επανέρχεται πλήρως

Λεβαδειακός αιγαλεω α

asopichos efimerida viotia clip
Asopichos Logo white
Θέλοντας να αποδώσουμε τιμή στον πρόγονό μας, τον Ορχομένιο Ολυμπιονίκη δώσαμε το όνομά του στη προσπάθειά μας. Μέγιστη τιμή και βαριά κληρονομιά την οποία θα προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε. Ονομάσαμε Ασώπιχο την ιστοσελίδα μας γιατί ο Ολυμπιονίκης, ανήκει σε όλους, όπως και η ιστοσελίδα μας. Γιατί η αλήθεια και η ενημέρωση χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια, είναι ένας συνεχής αγώνας δρόμου…