244

Οι θέσεις των Βοιωτών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου

< 2 λεπτά
29.02.24 • 08:15

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου στο προπονητικό κέντρο Σκαμνιές στην Πηγή Τρικάλων το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος.

Ο καιρός ήταν ιδανικός με συννεφιά, θερμοκρασία λίγο κάτω από τους 15 βαθμούς, δίχως άνεμο και κατά περιόδους με ψιλόβροχο.

Για πρώτη φορά στη χώρα μας η διαδρομή είχε αυξημένο συντελεστή δυσκολίας, καθώς τοποθετήθηκαν σε διαφορετικά σημεία κορμοί, αμμοπαγίδες, χαλικοπαγίδες και λόφοι.

Αρκετοί και οι αθλητές που εκπροσώπησαν Συλλόγους της Βοιωτίας στην πανελλαδική αυτή συνάντηση.

Την καλύτερη θέση από τους Βοιωτούς κατέλαβε ο Κώστας Γκόρτζης του Ηρακλή Θηβών που τερμάτισε στην 8η θέση στα 4χλμ στην κατηγορία Κ18 με επίδοση 12.31 στην οποία τερμάτισαν 101 αθλητές.

Στις γυναίκες την καλύτερη θέση από πλευράς Βοιωτικών Συλλόγων κατέκτησε η Μαρία Ζηνοβία Κόκα του ΓΑΣ Λιβαδειάς που τερμάτισε 15η στα 4χλ της κατηγορίας Κ20 γυναικών και στην οποία τερμάτισαν συνολικά 28 αθλήτριες.

asopichos googleΑκολουθήστε το asopichos.gr στο  Google News ΟΛΑ με μια ματιά εύκολα και γρήγορα

Αναλυτικά οι θέσεις των Βοιωτών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος 2024 ήταν:

Asopichos Logo white
Θέλοντας να αποδώσουμε τιμή στον πρόγονό μας, τον Ορχομένιο Ολυμπιονίκη δώσαμε το όνομά του στη προσπάθειά μας. Μέγιστη τιμή και βαριά κληρονομιά την οποία θα προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε. Ονομάσαμε Ασώπιχο την ιστοσελίδα μας γιατί ο Ολυμπιονίκης, ανήκει σε όλους, όπως και η ιστοσελίδα μας. Γιατί η αλήθεια και η ενημέρωση χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια, είναι ένας συνεχής αγώνας δρόμου…