Asopichos Logo
19-05-2024
486

Βόλεϊ: "΄Εχασαν" (3-2) το εισιτήριο για το Final Four οι Νεάνιδες της Αναγέννησης Λιβαδειάς

< 2 λεπτά
07.01.24 • 09:25

Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα που διήρκησε 2,5 ώρες στο κλειστό γήπεδο της Λιβαδειάς, η ομάδα Νεανίδων της Αναγέννησης Λιβαδειάς αποκλείστηκε για την είσοδό της στο final four της ΕΣΠΕΚΕΛ* από την Α.Ε Λάρισας με σκορ 3-2.

Η ομάδα της Λιβαδειάς παρότι προηγήθηκε με 2-0 σετ (25-21, 25-23) άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να ισορροπήσει τον αγώνα κερδίζοντας τα δυο επόμενα σετ με 16-25, 16-25 και όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ όπου η πλάστιγγα έγειρε στην φιλοξενούμενη ΑΕΛ με 10-15 κερδίζοντας τον αγώνα και την πρόκριση στο F4.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της ΑΕΛ. Πολύ καλή η διαιτησία του αγώνα (1ος διαιτητής Στάικος, 2ος Κουκούλης, σημειωτής Γιαννιοποούλου)

Η προσπάθεια της Αναγέννησης συνεχίζεται στα υπόλοιπα πρωταθλήματα Βόλεϊ που είναι σε εξέλιξη, Γυναικών, Α1 Κορασίδων και Παγκορασίδων.

*ΕΣΠΕΚΕΛ=Ενωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας

asopichos googleΑκολουθήστε το asopichos.gr στο  Google News ΟΛΑ με μια ματιά εύκολα και γρήγορα

βολει αναγεν

asopichos efimerida viotia clip
Asopichos Logo white
Θέλοντας να αποδώσουμε τιμή στον πρόγονό μας, τον Ορχομένιο Ολυμπιονίκη δώσαμε το όνομά του στη προσπάθειά μας. Μέγιστη τιμή και βαριά κληρονομιά την οποία θα προσπαθήσουμε να υπερασπιστούμε. Ονομάσαμε Ασώπιχο την ιστοσελίδα μας γιατί ο Ολυμπιονίκης, ανήκει σε όλους, όπως και η ιστοσελίδα μας. Γιατί η αλήθεια και η ενημέρωση χρειάζονται μεγάλη προσπάθεια, είναι ένας συνεχής αγώνας δρόμου…